Ökrös zenekar és Balogh Kálmán - Igy kell járni...CD
Ökrös Csaba – hegedű
Molnár Miklós – hegedű
Mester László – brácsa, ütőgardon
Kelemen László – brácsa
Doór Róbert – bőgő
Közreműködik:
Balogh Kálmán – cimbalom
1. Rábaközi: Karéj, dus, csárdás és friss
2. Gyimesi: Lassú magyaros, sebes magyaros és csárdás
3. Ördöngősfüzesi: Katonakísérő csárdás és zsidótánc
4. Ördöngősfüzesi: Cigánykeserves és gyors csárdás
5. Kispetri Hajnali: A Sarjúé és legényes
6. Marosszéki: Verbunk és vármegye
7. Kalotaszegi: „Mikor a pásztor elvesztette a juhait”
8. Bonchidai: Lassú, ritka, sűrű magyar, csárdás és szapora
"1994-ben, amikor Magyar Kálmánnak és Tobak Ferinek köszönhetően egy fárasztó Pittsburghi táboros hét után leszállt a gép velünk San Fransiscóban, mintha ismét egy eljesen új világba csöppentünk volna. (...) A nyugati világ szélén kószáltunk, igyekeztünk azt magunknak felfedezni, kirándultunk, horgásztunk ha lehetett és hangosan rácsodálkoztunk a kifogott cápákra, lepényhalra.
Ebben az állapotban már az sem váltott ki bennünk csodálkozást, hogy egykori barátunk, Dave Feeney meghívott, készítsünk egy lemezfelvételt Hollywoodban, pedig a dolognak rögtön megéreztük a finom pikantériáját. Az ugyanis, amit mi képviseltünk zenénkkel, olyan távol állt a Hollywood által jelképezett világtól, mint Háry János juhász a francia császártól. A zenekar azonban csúcsformában volt, három nap alatt be is fejeztük a lemezt, csak azután ültünk le tanakodni mi is legyen a címe. És ez a pikáns helyzet fantáziánkat is megmozgatta. Pintyő csakhamar kibökte, hogy legyen „Lepényhal”, hiszen azt is fogtunk, no meg a lepényhal neve is (hollybut), féloldalas formája is emlékeztetett a fentebb leírt helyzetünkre. Igen jót nevettünk az ötleten, Dave-vel együtt, a lemezre pedig ráragadt a Lepényhal név. Azóta Dave Feeney elment, már a zenekar is szanaszét van, nem fogunk egyhamar ismét lepényhalat. Az élmény és az akkor huszárosan felvett zene azonban maradandó." – Kelemen László
Az Ökrös zenekar 1987-ben alakult és célul tűzte ki, hogy minél hitelesebben, minél élményszerűbben játssza a Kárpát-medence népzenéjét: magyart, románt, cigányt, szlávot. A zenekar tagjai mind klasszikuszenei előképzettséggel rendelkeznek, ezzel párhuzamosan kezdtek népzenével foglalkozni. Fő érdeklődési területük a többnemzetiségű Erdély, a népzene egyik utolsó európai kincsesbányája, ahol elképzelhetetlen gazdagságban, kulturális összefonódásban gyűjthetők még a magyar, román, cigány, zsidó népzene máshonnan már kiveszett dalai. A zenekar tagjai a valósághű megszólaltatás érdekében eredeti népi hangszereken játszanak, elsősorban a "klasszikus magyar" vonósbanda hangszerein: hegedű - (háromhúros) brácsa - (háromhúros) bőgő, de a repertoártól függően használnak ütőgardont, gitárt, dobot vagy dorombot is.
Cheap Trick At Budokan -Complete- 2 LP1:
Hello There
Come On Come On
Elo Kiddies
Speak Now or Forever Hold Your Peace
Big Eyes
Lookout
Downed
Can't H..