A „Jency Original” album, amint azt a címe is jelzi, Jency dalainak eredeti stílusára utal.
A szerző és előadó Jency és húga Dea, 10 évet töltöttek Olaszországban, ahol neves zenészekkel mint pl. Gigi D’Agostino közreműködve, népszerüsitette dalait olasz nyelven. A jelen album ezért tartalmazza olasz nyelven Jency előadásában az „Io ti trovero”című dalt, valamint az olasz renaissance hangulatát és nyelvezetét felidéző „Dolce tempo” amit Jency és Dea duettben ad elő. A két dalról készült video-klipek megtekinthetőek a Youtube csatornán „Jency-Official” linken.
Az album a magyar és a nemzetközi közönség igényeit szeretné kielégíteni, ezért a „Szeress ha mersz” című dalnak az angol nyelvű változata is szerepel a dalok kozött „My Sunshine” címen.
A saját szerzemények, hűen tükrözik a szerző érzésvilágát és eredeti hangzásvilágát.
A dalokat a szerző pop stílusban írta és adja elő szólóban vagy Deával duettben, mint a „The last day of summer” című dalban, amelyben Dea előadásában a magyar népzene csodálatos hangzását idézi fel a „Tavaszi szél vizet áraszt” bejátszással.
Az albumon szerepelnek olyan nagysikerű számok feldolgozásai mint Presser Gábor „Embertelen dal” című dala, vagy az Alan Edward Gorrie szerzeménye „Io ti trovero”cimmel, valamint a Nana Hey Goodbye a 70-s évek slágere
Io Ti Trovero (JENCY) 02:36
Dolce Tempo (JENCY feat. DEA) 03:15
Szeress Ha Mersz (JENCY) 03:54
The Passion (JENCY) 03:42
Embertelen Dal (JENCY) 02:42
The Last Day of Summer "Tavaszi Szél" (JENCY feat.DEA) 03:40
Imperia Secret Passion 1 CD1:
Touch of Your Hand
Secret Passion
Fragile
Out of Sight
Let Down
Violence
Like Rain
Suicide
Hold On
Greed
Missing It All..